Що таке ішемічна хвороба серця і як вберегтись.

Що таке ішемічна хвороба серця і як вберегтись.
Ішемічна хвороба серця (ІХС) - найактуальніша соціально-медична проблема сучасності, адже вона є однією з головних причин високої смертності та втрати працездатності населення в Україні та й у світі. 

Ішемічна хвороба означає, що орган (в цьому випадку, серце) не отримує достатньо крові та кисню. Ішемічна хвороба серця спричинена звуженими серцевими (коронарними) артеріями, які постачають кров до серцевого м’яза. Тому ефективне лікування пацієнтів з приводу ішемічної хвороби серця є серйозною проблемою. Часто для відновлення кровотоку серцевими (коронарними) артеріями лікарі застосовують хірургічні способи лікування, оскільки медикаментозні методи можуть бути не завжди ефективними. Найрезультативнішим в такому випадку буде стентування чи шунтування коронарних артерій. Щоб досягти успіху при застосуванні цих методів лікування інтервенційному радіологу чи кардіохірургу необхідна інформація щодо життєздатності міокарда.

Оцінка життєздатності міокарда необхідна для передбачення ефективності оперативного втручання — відновлення роботи ураженого сегмента (ділянки міокарда). Крім того, згідно з даними літератури, відсутність чи малий об`єм життєздатного міокарда (менше 30%) є фактором ризику виникнення гострої серцевої недостатності та розвитку ускладень в інтраопераційному чи ранньому післяопераційному періоді після шунтування коронарних артерій. Найбільш ефективний метод визначення життєздатності міокаду магнітно-резонансна томографія серця. МРТ у Львові можна пройти в Медичному Центрі NOVO.

У чому ж головні переваги МРТ серця?

Головне - це неінвазивна технології візуалізації, відсутність радіаційного опромінення, покращена деталізація зображення порівняно з ще одним методом дослідження - ехокардіографією (УЗД серця). На МРТ можна оцінити структури серця, які не видно через тінь від кісток, повітря, жиру.  

У більшості випадків для уточнення результатів МРТ серця проводять з контрастною речовиною на основі гадолінію, яка дуже рідко спричиняє алергічні реакції.

В Медичному Центрі NOVO у Львові вам нададуть вичерпну консультацію та, за необхідності, скерують на відповідне обстеження.

Читайте докладніше про МРТ серця
 

записатись на прийом     

повний перелік NOVO-обстежень

 

На світлинах:
Пацієнт Г., 65 р. після перенесеного інфаркту міокарда. Підготовка достентування. При проведенні МРТ серця виявлено рубцеві зміни у 9 сегментах, з товщиною рубців до 100 %, що є прогностично несприятливим для стентування. Разом з тим у пацієнта збережені решта 8 сегментів, що свідчить про низькі ризики виникнення серйозних ускладнень після оперативного втручання.
 


Поділитись:Медіа Центр

Переваги
  • Висококваліфікований медичний персонал. Участь у міжнародних та всеукраїнських заходах дає можливість застосувати найкращий світовий досвід
  • Зручний графік роботи. Ми працюємо 6 днів на тиждень, в будні до 22:00, в суботу до 21:00 - записуйтесь та приходьте в зручний для Вас час!
  • Високоточне діагностичне обладнання провідних світових виробників з максимальною безпекою та зручністю для пацієнта.