Магнітно-резонансна томографія (MPT)
ЩО ТАКЕ МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ


МРТ - один з найефективніших методів діагностики захворювань головного та спинного мозку, хребта, суглобів, органів черевної порожнини і тазу  (за винятком шлунку і кишечника) і малого тазу, а також серця і судин. 

Головними перевагами МРТ є висока контрастність м'яких тканин, що має вищу діагностичну цінність навіть без застосування контрасту у пацієнтів із протипоказами до контрастування на противагу іншим методам діагностики.

Основою для зображень МРТ є магнітне поле і радіочастотні імпульси. Під час дослідження пацієнт лягає в тунель томографа. Тунель відкритий з двох сторін. Вентиляція і освітлення максимально комфортні для пацієнта під час дослідження.

Магнітно-резонансна томографія у м. Львів у Медичному Центрі NOVO дозволяє отримувати максимально якісне зображення внутрішніх органів, що допомагає встановити точний діагноз і призначити правильне лікування.

Скерування на МРТ не обов'язково означає, що у Вас є будь-яке захворювання - можливо, Ваш лікар бажає уточнити стан Вашого здоров'я.
 

ПЕРЕВАГИ МРТ У ЛЬВОВІ – ЦЕНТР NOVO

Наш Центр обладнаний Магнітно-резонансним томографом Optima™ MR450w 1,5Т виробництва компанії GE Healthcare.
МР-томограф Optima MR450w з діаметром тунелю 70 см забезпечує комфортні умови для пацієнтів, в першу чергу, для повних людей, дітей та осіб, що страждають на клаустрофобію. При цьому підвищену зручність для пацієнтів забезпечено не тільки світлим широким тунелем, а і застосуванняи опцій нового покоління, що скорочують тривалість досліджень. 


ПЕРЕЛІК ТА ВАРТІСТЬ МРТ В МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ NOVO
 

МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ 
 
НАЗВА ВАРТІСТЬ, 
грн
МРТ головного мозку з ангіографією судин 2190
        - зорові нерви (дообстеження)  690
        - внутрішнього вуха (дообстеження)  690
        - судини шиї (дообстеження)                         700
        - гіпофіз (дообстеження) 700
МРТ динамічне обстеження гіпофізу з контрасним підсиленняи 3090
МРТ нижньощелепних суглобів 2290
МРТ комплексне обстеження (голова+шия+судини шиї) 3790
МРТ шийного відділу хребта 2190
        - судини шиї 790
МРТ грудного відділу хребта 2190
МРТ поперекового відділу хребта 2190
- куприк (дообстеження) 1090
МРТ трьох відділів хребта 5590
МРТ м'яких тканин шиї (гортань, носоглотка, щитоподібна залоза) 2390
МРТ ліктьового суглоба 2290
МРТ кисті 2290
МРТ крижово-клубових з'єднань 2290
МРТ крижового відділу хребта та куприка 2290
МРТ кісток тазу 2290
МРТ кульшових суглобів 2290
МРТ колінного суглоба 2290
МРТ гомілково-ступневого суглоба 2290
МРТ м’язів 2390
МРТ органів черевної порожнини (печіка, підшлункова залоза, селезінка,
нирки, наднирники)
2490
МРТ органів черевної порожнини + холангіографія 3090
МРТ ентерографія (дослідження тонкого кишківника) 2490
МРТ органів малого тазу у жінок (матка, яйники, сечовий міхур) 2490
МРТ органів малого тазу у чоловіків (передміхурова залоза, сечовий  міхур) 2490
МРТ калитки та яєчок 2490
Мультипараметрична МРТ простати з контрасним підсиленням 4090
МРТ серця 2990
МРТ серця з контрасним підсиленням 4690
МРТ молочних залоз 2990
МРТ молочних залоз з контрастом 3990
МРТ наднирників 2290
МРТ однієї анатомічної ділянки 2390
Дообстеження після КТ ( в межах одного клінічного
випадку)
-30%
Дообстеження після КТ (різних клінічних випадків) -10%
МРТ обстеження контрольне -10%
 
Контрастне підсилення:
до 15-ти кг 890
15-30кг 1490
Більше 30-ти кг 1990
Більше 110-ти кг 2190
Анестезія для дітей 990
Анестезія для дорослих 1590
Супровід лікаря-анестезіолога при обстеженні з контрастуванням 100
   


ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО МРТ
 
Абсолютними протипоказаннями до МРТ є наявність кардіостимулятора (штучного регулятора ритму, кардіовертера, пейсмейкера) або інших імплантованих програмованих пристроїв, а також наявність металу в зоні інтересу.

В інших випадках, як правило, магнітно-резонансну томографію проводити можна. Але перед початком дослідження обов'язково повідомте лікаря або медсестру про таке:
- чи є у Вас кардіостимулятор, протези клапанів серця, штучні суглоби, дужки, фільтри і будь-які інші пристрої медичного призначення з металу;
- чи проводили Вам раніше операції на головному мозку, серці або інших органах;
- чи є у Вас у тілі які-небудь немедичні металеві об'єкти (скалки, стружки);
- чи страждаєте Ви на епілепсію, спазми, чи були у Вас випадки втрати свідомості;
- якщо Ви вагітні, повідомте про це лікаря перед обстеженням.
 


ПІДГОТОВКА ДО МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНОЇ ТОМОГРАФІЇ

Ви або Ваш лікар узгоджують заздалегідь дату і час дослідження. Зазвичай не має потреби у спеціальній підготовці до дослідження, немає обмежень і щодо вживання їжі.

Виняток становлять дослідження МРТ черевної порожнини у Львові з виконанням МР-холангіографії (необхідно виконувати на голодний шлунок - не їсти мінімум 4 години перед дослідженням) і МРТ органів малого тазу (краще виконувати з наповненим сечовим міхуром - перед дослідженням потрібно випити кілька склянок рідини). Перед МРТ органів черевної порожнини, а також будь-якими дослідженнями з внутрішньовенним введенням контрастного препарату небажано сильно наїдатись, хоча легкий сніданок або обід не завадять.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ОБСТЕЖЕННЯ


Перед дослідженням, будь ласка, зніміть з себе і залиште в зазначеному місці всі предмети і частини одягу, що містять метал (гачки, гудзики, кнопки, блискавки, пряжки і т. д.). Перевірте чи нема у кишенях металевих предметів (ключі, монети інше), магнітних носіїв (флешки, кредитні картки). Зніміть металеві прикраси, годинник. Якщо на Вас є косметика з частками металу, змийте її. Металеві зуби зазвичай істотно не впливають на якість зображень.

Медсестра або лікар запросять Вас в зал для МР -досліджень. Вас попросять лягти на стіл і помістять всередину великої труби (тунель магніту). Під час проведення обстеження Ви постійно перебуваєте під спостереженням персоналу. При необхідності Ви можете повідомити про дискомфорт чи погіршення самопочуття. 

Можливо, в процесі дослідження виникне необхідність у введенні контрастного засобу.  Контрастні препарати для МРТ - це сполуки на основі гадолінію, які вводяться внутрішньовенно в обсязі 5-20 мл. Зазвичай ця процедура не супроводжується неприємними відчуттями або побічними реакціями.

Ваше головне завдання - лежати нерухомо впродовж усього дослідження (його тривалість становить 20-30 хв). Від цього залежить якість одержуваних зображень. Під час дослідження будете чути ритмічний гучний звук різного тону. Це пов'язано з нормальним функціонуванням приладу.

Після закінчення дослідження отримані результати можна буде забрати на наступний день або вони будуть передані до Вашого лікаря або спеціаліста, який скерував Вас нас обстеження. У випадку термінової необхідності і за узгодженням з лікарем можливе отримання результатів впродовж 1 години після дослідження.


 

Питання та відповіді

+

МРТ – метод дослідження внутрішніх органів і тканин, в основі якого лежить явище ядерного магнітного резонансу. Висока контрастність м'яких тканин, що має вищу діагностичну цінність навіть без застосування контрасту у пацієнтів із протипоказами до контрастування - це основна переваг МРТ перед іншими методами діагностики. Детальніше тут.

+

Наш Центр обладнаний магнітно-резонансним томографом Optima™ MR450w 1,5Т (виробництва компанії GE Healthcare). Комфортні умови для всіх пацієнтів, зокрема для повних людей, дітей та осіб, що страждають клаустрофобією, забезпечує діаметр тунелю 70 см. Застосовуються опції нового покоління, що скорочують тривалість досліджень.

+

Спеціальної підготовки до дослідження не потрібно. Також нема обмежень в їжі. Тільки при дослідженні МРТ черевної порожнини з виконанням МР-холангіографії потрібно не їсти 4 години перед процедурою, оскільки вона виконується на голодний шлунок. МРТ органів малого тазу краще виконувати з наповненим сечовим міхуром, тому потрібно випити кілька склянок води перед дослідженням.

+

Тривалість МРТ-дослідження зазвичай становить до 30 хв. Лише деякі види обстежень – до 60 хв. Потрібно буде весь цей час лежати нерухомо. Детальніше тут.

+

Вартість МРТ буде залежати від того, які органи досліджуються, а також чи використовується контрастування. Детальніше тут.Медперсонал
Марія Ковалик лікар-радіолог, NOVO
Марія Ковалик лікар-радіолог
Ірина Мелько лікар-радіолог, NOVO
Ірина Мелько лікар-радіолог
Вероніка Євтух лікар-радіолог, NOVO
Вероніка Євтух лікар-радіолог
Юстина Масинник лікар-радіолог
Олеся Савчин лікар-радіолог
Переваги
  • Висококваліфікований медичний персонал. Участь у міжнародних та всеукраїнських заходах дає можливість застосувати найкращий світовий досвід
  • Зручний графік роботи. Ми працюємо 6 днів на тиждень, в будні до 22:00, в суботу до 21:00 - записуйтесь та приходьте в зручний для Вас час!
  • Високоточне діагностичне обладнання провідних світових виробників з максимальною безпекою та зручністю для пацієнта.