Магнітно-резонансна томографія (MPT)
ЩО ТАКЕ МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ


МРТ - один з найефективніших методів діагностики захворювань головного та спинного мозку, хребта, суглобів, органів черевної порожнини і тазу  (за винятком шлунку і кишечника) і малого тазу, а також серця і судин. 

Головними перевагами МРТ є висока контрастність м'яких тканин, що має вищу діагностичну цінність навіть без застосування контрасту у пацієнтів із протипоказами до контрастування на противагу іншим методам діагностики.

Основою для зображень МРТ є магнітне поле і радіочастотні імпульси. Під час дослідження пацієнт лягає в тунель томографа. Тунель відкритий з двох сторін. Вентиляція і освітлення максимально комфортні для пацієнта під час дослідження.

Магнітно-резонансна томографія у м. Львів у Медичному Центрі NOVO дозволяє отримувати максимально якісне зображення внутрішніх органів, що допомагає встановити точний діагноз і призначити правильне лікування.

Скерування на МРТ не обов'язково означає, що у Вас є будь-яке захворювання - можливо, Ваш лікар бажає уточнити стан Вашого здоров'я.
 

ПЕРЕВАГИ МРТ У ЛЬВОВІ – ЦЕНТР NOVO

Наш Центр обладнаний Магнітно-резонансним томографом Optima™ MR450w 1,5Т виробництва компанії GE Healthcare.
МР-томограф Optima MR450w з діаметром тунелю 70 см забезпечує комфортні умови для пацієнтів, в першу чергу, для повних людей, дітей та осіб, що страждають на клаустрофобію. При цьому підвищену зручність для пацієнтів забезпечено не тільки світлим широким тунелем, а і застосуванняи опцій нового покоління, що скорочують тривалість досліджень. 


ПЕРЕЛІК ТА ВАРТІСТЬ МРТ В МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ NOVO
 

МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ 
 
НАЗВА ВАРТІСТЬ, 
грн
МРТ головного мозку з ангіографією судин 2190
        - зорові нерви (дообстеження)  690
        - внутрішнього вуха (дообстеження)  690
        - судини шиї (дообстеження)                         700
        - гіпофіз (дообстеження) 700
МРТ динамічне обстеження гіпофізу з контрасним підсиленняи 3090
МРТ нижньощелепних суглобів 2190
МРТ комплексне обстеження (голова+шия+судини шиї) 3790
МРТ шийного відділу хребта 2190
        - судини шиї 790
МРТ грудного відділу хребта 2190
МРТ поперекового відділу хребта 2190
- куприк (дообстеження) 1090
МРТ трьох відділів хребта 5580
МРТ м'яких тканин шиї (гортань, носоглотка, щитоподібна залоза) 2350
МРТ ліктьового суглоба 2290
МРТ кисті 2290
МРТ крижово-клубових з'єднань 2290
МРТ крижового відділу хребта та куприка 2290
МРТ кісток тазу 2290
МРТ кульшових суглобів 2290
МРТ колінного суглоба 2290
МРТ гомілково-ступневого суглоба 2290
МРТ м’язів 2350
МРТ органів черевної порожнини (печіка, підшлункова залоза, селезінка,
нирки, наднирники)
2390
МРТ органів черевної порожнини + холангіографія 3090
МРТ холецистопанкреатохолангіографія
(жовчевий міхур, жовчево-вивідні протоки)
2000
МРТ ентерографія (дослідження тонкого кишківника) 2490
МРТ органів малого тазу у жінок (матка, яйники, сечовий міхур) 2390
МРТ органів малого тазу у чоловіків (передміхурова залоза, сечовий  міхур) 2390
МРТ калитки та яєчок 2390
МРТ динамічне обстеження простати з контрасним підсиленням 4090
МРТ серця 2990
МРТ серця з контрасним підсиленням 4690
МРТ молочних залоз 2990
МРТ молочних залоз з контрастом 3990
МРТ наднирників 2290
МРТ однієї анатомічної ділянки 2390
Дообстеження після КТ ( в межах одного клінічного
випадку)
-30%
Дообстеження після КТ (різних клінічних випадків) -10%
МРТ обстеження контрольне -10%
 
Контрастне підсилення:
до 15-ти кг 890
15-30кг 1490
Більше 30-ти кг 1990
Більше 110-ти кг 2190
Анестезія для дітей 990
Анестезія для дорослих 1590
Супровід лікаря-анестезіолога при обстеженні з контрастуванням 100
   


ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО МРТ
 
Абсолютними протипоказаннями до МРТ є наявність кардіостимулятора (штучного регулятора ритму, кардіовертера, пейсмейкера) або інших імплантованих програмованих пристроїв, а також наявність металу в зоні інтересу.

В інших випадках, як правило, магнітно-резонансну томографію проводити можна. Але перед початком дослідження обов'язково повідомте лікаря або медсестру про таке:
- чи є у Вас кардіостимулятор, протези клапанів серця, штучні суглоби, дужки, фільтри і будь-які інші пристрої медичного призначення з металу;
- чи проводили Вам раніше операції на головному мозку, серці або інших органах;
- чи є у Вас у тілі які-небудь немедичні металеві об'єкти (скалки, стружки);
- чи страждаєте Ви на епілепсію, спазми, чи були у Вас випадки втрати свідомості;
- якщо Ви вагітні, повідомте про це лікаря перед обстеженням.
 


ПІДГОТОВКА ДО МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНОЇ ТОМОГРАФІЇ

Ви або Ваш лікар узгоджують заздалегідь дату і час дослідження. Зазвичай не має потреби у спеціальній підготовці до дослідження, немає обмежень і щодо вживання їжі.

Виняток становлять дослідження МРТ черевної порожнини у Львові з виконанням МР-холангіографії (необхідно виконувати на голодний шлунок - не їсти мінімум 4 години перед дослідженням) і МРТ органів малого тазу (краще виконувати з наповненим сечовим міхуром - перед дослідженням потрібно випити кілька склянок рідини). Перед МРТ органів черевної порожнини, а також будь-якими дослідженнями з внутрішньовенним введенням контрастного препарату небажано сильно наїдатись, хоча легкий сніданок або обід не завадять.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ОБСТЕЖЕННЯ


Перед дослідженням, будь ласка, зніміть з себе і залиште в зазначеному місці всі предмети і частини одягу, що містять метал (гачки, гудзики, кнопки, блискавки, пряжки і т. д.). Перевірте чи нема у кишенях металевих предметів (ключі, монети інше), магнітних носіїв (флешки, кредитні картки). Зніміть металеві прикраси, годинник. Якщо на Вас є косметика з частками металу, змийте її. Металеві зуби зазвичай істотно не впливають на якість зображень.

Медсестра або лікар запросять Вас в зал для МР -досліджень. Вас попросять лягти на стіл і помістять всередину великої труби (тунель магніту). Під час проведення обстеження Ви постійно перебуваєте під спостереженням персоналу. При необхідності Ви можете повідомити про дискомфорт чи погіршення самопочуття. 

Можливо, в процесі дослідження виникне необхідність у введенні контрастного засобу.  Контрастні препарати для МРТ - це сполуки на основі гадолінію, які вводяться внутрішньовенно в обсязі 5-20 мл. Зазвичай ця процедура не супроводжується неприємними відчуттями або побічними реакціями.

Ваше головне завдання - лежати нерухомо впродовж усього дослідження (його тривалість становить 20-30 хв). Від цього залежить якість одержуваних зображень. Під час дослідження будете чути ритмічний гучний звук різного тону. Це пов'язано з нормальним функціонуванням приладу.

Після закінчення дослідження отримані результати можна буде забрати на наступний день або вони будуть передані до Вашого лікаря або спеціаліста, який скерував Вас нас обстеження. У випадку термінової необхідності і за узгодженням з лікарем можливе отримання результатів впродовж 1 години після дослідження.


 

Питання та відповіді

+

МРТ – один з найефективніших методів діагностики. Головною перевагою магнітно-резонансної томографії (МРТ) є висока контрастність м'яких тканин, що має вищу діагностичну цінність навіть без застосування контрасту у пацієнтів із протипоказами до контрастування, на противагу іншим методам діагностики. Детальніше тут.

+

Наш Центр обладнаний магнітно-резонансним томографом Optima™ MR450w 1,5Т (виробництва компанії GE Healthcare), з діаметром тунелю 70 см, що забезпечує комфортні умови для всіх пацієнтів, зокрема для повних людей, дітей та осіб, що страждають клаустрофобією. Застосовуються опції нового покоління, що скорочують тривалість досліджень.

+

Зазвичай не має потреби у спеціальній підготовці до дослідження, немає обмежень і щодо вживання їжі. Виняток становлять дослідження МРТ черевної порожнини у Львові з виконанням МР-холангіографії (необхідно виконувати на голодний шлунок ‒ не їсти мінімум 4 години перед дослідженням) і МРТ органів малого тазу (краще виконувати з наповненим сечовим міхуром ‒ перед дослідженням потрібно випити кілька склянок рідини).

+

Тривалість МРТ-дослідження зазвичай становить до 30 хв. Лише деякі види обстежень – до 60 хв. Потрібно буде весь цей час лежати нерухомо. Детальніше тут.

+

Вартість МРТ буде залежати від того, які органи досліджуються, а також чи використовується контрастування. Детальніше тут.Медперсонал
Марія Ковалик лікар-радіолог, NOVO
Марія Ковалик лікар-радіолог
Ірина Мелько лікар-радіолог, NOVO
Ірина Мелько лікар-радіолог
Вероніка Євтух лікар-радіолог, NOVO
Вероніка Євтух лікар-радіолог
Юстина Масинник лікар-радіолог
Олеся Савчин лікар-радіолог
Переваги
  • Висококваліфікований медичний персонал. Участь у міжнародних та всеукраїнських заходах дає можливість застосувати найкращий світовий досвід
  • Зручний графік роботи. Ми працюємо 6 днів на тиждень, в будні до 22:00, в суботу до 21:00 - записуйтесь та приходьте в зручний для Вас час!
  • Високоточне діагностичне обладнання провідних світових виробників з максимальною безпекою та зручністю для пацієнта.