Ендоскопія

ЩО ТАКЕ ЕНДОСКОПІЯ

Ендоскопія – метод діагностики, принцип якого полягає у введенні через один з отворів в організмі людини спеціального пристрою – ендоскопа. Це є зонд з мініатюрною відеокамерою на дистальному кінці, яка через спеціальний процесор передає зображення на великий монітор. Зображення з внутрішніх порожнин тіла людини потрапляє у високій роздільній здатності на екран. Лікар, який проводить дослідження, пересуває пристрій і отримує вичерпну інформацію про стан слизової оболонки органів, виявляє вогнище запалення, кровотечі, ерозії, онкологічні захворювання.

У разі необхідності за допомогою спеціальних міні-інструментів, що вводяться через міліметрові канали ендоскопа можна видаляти сторонні предмети, взяти фрагменти тканин (біопсія) для гістологічного чи бактерологічного дослідження, проводити малоінвазивні операції з видалення новоутворів слизової оболонки чи підслизової основи шлунково-кишкового тракту чи інших втручань без порушення цілісності   шкірних покривів.

Сьогодні ендоскопія - найточніший спосіб діагностування багатьох захворювань, який дозволяє поставити вірний діагноз, замінити велике хірургічне втручання  та призначити ефективне лікування.


Основна місія ендоскопічних обстежень та втручань в Медичному центрі NOVO — це попередження онкологічних захворювань шлунково-кишкового тракту, ендоскопічне лікування передракових станів та й інших захворювань.
ВИДИ ЕНДОСКОПІЇ В МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ NOVO

Види ендоскопії поділяються за двома критеріями: в залежності від органу, який досліджується та порядку проведення обстеження і типу апарату.

В Медичному Центрі NOVO можна здійснити такі види ендоскопії шлунково-кишкового тракту:

ГАСТРОСКОПІЯ (ЕЗОФАГОГАСТРОДУОДЕНОСКОПІЯ або ЕГДС) – дослідження слизової оболонки стравоходу, шлунка, дванадцяпалої кишки за допомогою гнучкого ендоскопа з відеоматрицею. Для покращення візуалізації слизового малюнка в центрі застосовують ендохромоскопію за допомогою цифрової технології NBI. Це вузькоспектральна візуалізація для оптичного діагностування захворювань ШКТ. Вже доказана ефективність даної технології, особливо при виявленні раку на ранніх стадіях і незначних змін слизової оболонки ШКТ.

КОЛОНОСКОПІЯ – дослідження будови та слизової оболони товстої і прямої кишки, а також огляд термінального відділу тонкої кишки. Окрім отриманої інформації, загальної для всіх методів, колоскопія є головною для скринінгу колоректального раку.
Важливо спочатку звернутись за консультацією до лікаря,  лише він зможе правильно інтерпретувати симптоми і призначити процедуру за умови її необхідності. Фахівці Медичного Центру NOVO, призначаючи той чи інший вид ендоскопії, завжди зважено оцінють доцільність її проведення.
 
Під час виконання гастроскопії чи колоноскопії в медичному центрі NOVO за необхідності лікарі виконують усі види забору матеріалу для патоморфологічного дослідження. В широкому доступі відоме як обстеження з біопсією (гістологією). Маємо можливість робити поліпозиційну біопсію слизової шлунка за системою OLGA для визначення ступеня атрофічного гастриту, що є цінним для подальшої тактики спостереження пацієнтів з високим ризиком розвитку раку шлунка (обтяжений сімейний онкологічний анамнез, атрофічний аутоімунний гастрит у пацієнта, інші запальні захворювання). Проводимо біопсію з новоутворів слизової оболонки, або інших структурних змін чи перебудов слизової, коли для підтвердження оптичного діагнозу потрібна гістологічна верифікація.
 
ХІРУРГІЧНА ЕНДОСКОПІЯ.
Під час проведення діагностичної гастро- чи колоноскопії можливе виконання і лікувальних маніпуляцій чи операцій з попереднім обговоренням та узгодженням таких дій з пацієнтом. А саме, це проведення різноманітних поліпектомій — видалення поліпоподібних утворів чи плоских змін на слизових оболонках. Дотримуючись ендоскопічних протоколів, новоутвори, які не перевищують в розмірах 0,8 см можна видаляти в амбулаторних умовах при виконанні діагностичних процедур, звісно знаючи показники системи згортання крові пацієнта та за відсутності протипоказів. Якщо під час обстеження виявляють зміни слизової  більших розмірів ( 0,8 см і більше), то лікар-ендоскопіст при поясненні результатів обстеження може рекомендувати поліпектомію в плановому порядку, після необхідної передопераційної підготовки та проведення відповідних додаткових методів дослідження (загальний аналіз крові розгорнутий+кількість тромбоцитів, біохімічний аналіз крові — рівень глюкози, білірубіну, трансаміназ, сечовини та креатиніну, коагулограма, група крові +резус, ЕКГ, УСГ живота за потреби).
Важливо знати про стан здоров'я пацієнта все, щоб мінімізувати можливі ризики під час та після ендоскопічних операцій. Тому лікарі центру завжди зважено оцінюють доцільність виконання хірургічних маніпуляцій чи операцій під час проведення діагностичних гастро- чи колоноскопії. Деякі речі варто спланувати після діагностики серцево-судинної системи пацієнта та оцінки показників згортання крові.


 
ВАЖЛИВО!
 
В Медичному центрі NOVO є можливість проводити відеогастро- і колоноскопію з усіма видами сучасного знеболювання, що дозволяє пацієнтам перенести діагностичну маніпуляцію з максимальним комфортом і безпекою.

При цьому пацієнт немає неприємних відчуттів, в тому числі больових.  Медикаментозний сон в нашому Центрі проводиться під контролем висококваліфікованого лікаря-анестезіолога з використанням сучасного анестезіологічного обладнання та  препаратів.

Через кілька хвилин після завершення процедури, пацієнт пробуджується, і його переводять в індивідуальну палату, де він відпочиває, та за ним спостерігає медичний персонал.
                                                                              
 

ПОКАЗАННЯ ДО ГАСТРОСКОПІЇ

Гастроскопію призначають дорослим та дітям у разі підозри на захворювання системи травлення. А саме, у випадках коли є такі симптоми:
 • біль в животі;
 • печія,
 • відрижка;
 • відчуття гіркоти чи кислого присмаку в ротовій порожнині;
 • нудота та блювання;
 • постійна тяжкість в шлунку;
 • безпричинне різке зниження ваги;
 • малокрів'я (низький рівень гемоглобіну — анемія).
 
Гастроскопію призначають також коли є підозра:
 • на патологію стравоходу;
 • на виразкову хворобу, гастрит, новоутворення;
 • на запалення слизової оболонки стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки;
 • на присутність стороннього предмету в стравоході чи шлунку;
 • з метою діагностики та видалення поліпів;
 • для проведення біопсії слизової оболонки стравоходу, шлунка чи дванадцятипалої кишки.
Ця процедура призначається і як профілактика можливих патологій. Якщо у найближчих родичів  є захворювання шлунково-кишкового тракту, рекомендується відвідати профілактично гастроентеролога і пройти гастроскопію.
Планові гастроскопії виконуються якщо у пацієнта обтяжений онкологічний анамнез, тобто у найближчих родичів виявлено онкозахворювання шлунка чи стравоходу чи товстої кишки. Тоді лікар визначає певну періодичність оглядів, в основному, починаючи з 50-ти, а то й зі 40-ка років. Від результатів кожної гастроскопії залежатиме через який період часу необхідний наступний огляд на апаратурі експертного класу.
 
 
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ГАСТРОСКОПІЇ
 
Для пацієнтів важливо знати, як правильно підготуватися до процедури гастроскопії, щоб вона пройшла максимально комфортно, без проблем та ускладнень і була інформативною.
Дорослій людині до дослідження потрібно готуватися заздалегідь. Необхідно за 2-3 дні обмежити в раціоні важку їжу:
 • макаронні вироби;
 • хліб, здоба;
 • бобові;
 • шоколад;
 • копченості;
 • сало;
 • молоко;
 • горіхи;
 • спеції;
 • соуси;
 • жирні сорти м'яса і риби;
 • газовані напої;
 • кава;
 • алкоголь.
 
Рекомендовано перед процедурою вживати страви, які не подразнюють слизову оболонку травного тракту. Серед них:
 • дієтичне куряче м'ясо;
 • каші на воді (вівсяна і гречана);
 • овочі на пару;
 • нежирні супи;
 • картопляне пюре;
 • сметана з низьким відсотком жирності;
 • трав'яні чаї.
 
Останній прийом їжі повинен бути мінімум за 8-10 годин до процедури.
Якщо у пацієнта є схильність до здуття живота, то напередодні лікар виписує йому медикаменти, що сприяють зменшенню газоутворення (це препарати симетикону в капсулах, або в краплях- еспумізан, боботик, колікід. афлетин).
 
Є лікарські засоби, вживання яких перед процедурою категорично заборонене (препарати для розрідження крові, нестероїдні протизапальні засоби, препарати заліза) або можуть заважати отримати повноцінне зображення (альмагель, активоване вугілля чорне). У таких випадках потрібно проконсультуватись з лікарем.
 
Зазвичай діагностика призначається на першу половину дня. Якщо вона проводиться в ранковий час, то хворому заборонено зранку вживати будь-яку їжу.  Також бажано утриматись від споживання води. В особливих випадках можна випити півсклянки чистої негазованої води за чотири години до дослідження. Якщо процедура спланована в другій половині дня (після 14:00 год), то легкий сніданок біля 8:00 год  не зашкодить процедурі (легка їжа, чай, йогурт без злаків;  забороняється кава і канапки з сиром (творог)). А рідини можна випити і за 3 год до процедури, але не більше 100 мл.
 
В день обстеження також заборонено курити, нікотин значно підсилює секреторну діяльність і це може ускладнити огляд та  спотворити інформативність результатів гастроскопії. Чистити зуби перед процедурою можна; заборонено використовувати жуйки перед процедурою, тому що виникає гіперсалівація (збільшене утворення слини), також жування жуйки провокує підвищене виділення шлункового соку). В результаті буде неправильна діагностика через не вірну інтерпретацію виявлених знахідок.

 
ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПРОЦЕДУРА ГАСТРОСКОПІЇ
 
Перед процедурою слід зняти контактні лінзи (або окуляри), зубні протези, спорожнити сечовий міхур.
 
Сама процедура не є болісною, можливо дещо неприємною.  Триває декілька хвилин, але разом із всіма підготовчими маніпуляціями час прийому у лікаря-ендоскопіста становить 45 хв.
 
Лікар розповість пацієнтові як правильно поводити себе під час обстеження, щоб мінімізувати всі неприємні відчуття. Якщо під час обстеження потрібно буде взяти матеріал для додаткового дослідження, то лікар це зробить. Також ніяких больових відчуттів не буде, проведення біопсії (взяття щипка слизової  на аналіз під мікроскопом) абсолютнго не болюче.
 
Процедура зазвичай виконується із застосуванням місцевої анестезії ротоглотки шляхом орошення слизової спреєм 10 % розчину лідокаїну за відсутності протипоказів та алергії на даний препарат у пацієнта. Це значно зменшує дискомфортні відчуттря при проведенні ендоскопа.
 
Пацієнт лягає на медичну кушетку на лівий бік і зосереджується на своєму диханні. Ендоскоп диханню абсолютно не заважає. Під час обстеження необхідно глибоко дихати, це допомагає пацієнту відволіктись від відчуття стороннього тіла в ротоглотці та провести процедуру швидко та ефективно.
Пацієнти, які знають, що не зможуть адекватно перенести процедуру під місцевим знечуленням, та не хочуть відчувати будь-який дискомфорт під час діагностики, обирають проводити її під медикаментозним сном. У медичному центрі NOVO є вся необхідна апаратура для моніторингу показників серцево-судинної та дихальної систем пацієнта під час такого медикаментозного сну. А висококваліфіковані анестезіологи забезпечують проведення і гастроскопій і колоноскопій під загальним знечуленням. Пацієнт отримує якісну ендоскопічну діагностику з комфортним перебуванням у хірургічному відділенні нашого центру.
 
Після завершення самої процедури пацієнт матиме час для відпочинку. Вже через 20-30 хв. Дозволяється їсти та пити дрібними порціями. Завершивши опис протоколу обстеження, який обовёязково включає кілька зображень основних анатоміних ділянок або виявлених змін, ендоскопіст доступно пояснить отриманий результат та надасть відповідні рекомендації щодо доцільності та періодичності наступних оглядів чи планування ендоскопічної маніпуляції або операції за потреби.
ПОКАЗАННЯ ДЛЯ КОЛОСКОПІЇ:
 
 • загальний профілактичний скринінг з приводу раку товстої кишки (тотальна колоноскопія);
 • наявність в калі гною, слизу і крові;
 • часті проноси чи закрепи;
 • біль в животі чи в ділянці прямої кишки;
 • відчуття здуття живота, кишкові коліки;
 • різке зниження ваги без зміни раціону харчування та інших причин;
 • малокрів’я незрозумілого походження (анемія — низький рівень гемоглобіну);
 • відчуття присутності стороннього тіла в прямій кишці;
 • підозра на наявність різних (злоякісних та доброякісних) новоутворень товстої кишки, які виявили інші методи діагностики (КТ, МРТ чи УСГ);
 • пошук первинної пухлини за умови виявлення метастазів;
 • моніторинг консервативного і хірургічного лікування.  
Зауважимо, що будь-які перечислені проблеми з кишківником, а також обтяжена спадковість (наявність у близьких родичів діагнозу карцинома або аденома) і досягнення певного віку (рекомендовано після 40 років навіть за відсутності будь-яких симптомів) вимагає без зволікань звенутись за консультацією до лікаря-ендоскопіста.

За умови планового профілактичного огляду (ті обстеження , що проводяться як скринінг колоректального раку) пацієнту рекомендовано напередодні зробити загальний аналіз крові розгорнутий (+кількість тромбоцитів), коагулограму, відмінити прийом ліків для розрідження крові. Тому що лікар під час виконання діагностики одразу може і видалити знайдені дрібні зміни слизової, тобто провести лікувальні маніпуляції, звісно попередньо узгодивши це з пацієнтом.

 
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДЛЯ КОЛОНОСКОПІЇ:
 
 • гострий інфаркт міокарда і декомпенсована серцево-легенева недостатність;
 • інсульт;
 • недавно перенесений інфаркт;
 • вагітність (підвищується ймовірність викидня або передчасних пологів);
 • виражене загострення неспецифічного виразкового коліту;
 • гострий інфекційний процес будь-якої локалізації;
 • гострий дивертикуліт;
 • аневризма аорти;
 • серцева недостатність;
 • перитоніт;
 • напружений асцит (скупчення рідини в черевній порожнині);
 • виражена інтоксикація.
 •   

ПІДГОТОВКА ДО КОЛОНОСКОПІЇ

 Пацієнт повинен брати активну участь у підготовці до колоноскопії.

Буряк, вишні, препарати із вмістом заліза та вісмуту, прийом активованого вугілля тощо можуть призводити до труднощів в інтерпретації обстеження, тому необхідно утриматись від цих речовин упродовж 4-5 днів перед процедурою. У день дослідження немає необхідності голодувати (особливо хворим на діабет). Легкий сніданок (каша, яйце, хліб, чай) не заважає дослідженню (крім випадків обстеження під загальним знечуленням), а лише покращить самопочуття і дозволить легше перенести колоноскопію.
 
Впродовж 1-4 днів варто пити прозорі напої та споживати їжу, яка легко засвоюється (м’ясні бульйони, відварене м’ясо та рибу, білий хліб, сухарі, печиво).  За 2-3 доби до обстеження необхідно вилучити з раціону свіжі кольорові фрукти та овочі, квасолю, горох, чорний хліб, горіхи, газовані напої, м'ясо,  соняшникове насіння та продукти з різними насінневими включеннями (виноград, гранати, помідори, ківі, малина, порічки, кісточки в яблуках та кавуні), продукти, які містять МАК. 

Підготовка кишечнику до проведення діагностичної процедури колоноскопії чи хірургічної ендоскопії вимагає вживання спеціального препарату – Діагнолу за такою схемою:


 В переддень обстеження: можна снідати та обідати до 15:00 год! Пообідати дозволяється супом, віддати перевагу рідкій їжі.
О 18:00 год  розчинити 1 пакетик Діагнолу в 1 літрі води і пити в темпі по склянці кожні 15 хв. Для покращення смакових якостей розчину та кращої підготовки кишки можна вичавити сік з півлимона в 1 л розчину, або добавити 3-4 таблетки вітаміну С.
О 19:00 год — 1 пакетик Діагнолу/літр води, питпи по склянці кожні 15 хв.
 
З 18:00 год до 20:00 год пацієнт повинен випити цих дві літри приготованого розчину. Окрім розчину, можна пити прозорі рідини (вода, неконцентрований чай, який можна солодити, прозорий сік БЕЗ м'якоті та НЕ червоних кольорів). Забороняється  споживати тверду їжу, пити молоко чи якісь йогурти.
Добре, коли пацієнт п'є розчин для підготовки та дотримується рухового режиму (не просто лежить на дивані і чекає ефекту препарату, а ходить кругом дивана, щось робить по дому).
 
Наступного дня,  вранці:
о 6:00 год   розчинити 1 пакетик Діагнолу в 1 літрі води і пити  в темпі по склянці кожні 15 хв.
о 7:00 год — 1 пакетик/літр води і пити можна в швидшому темпі.
 
Важливо випити весь приготований розчин ( 2 літри ввечері+2 літри вранці = 4 літри), і ні в якому разі не зменшувати об'єми води, тоді кишечник  буде адекватно підготовлений до обстеження.
 
Дозволяється легкий сніданок близько 11:00 год (печиво ”Марія”, йогурт густий на ложку) якщо пацієнт має бажання щось поїсти та якщо не заплановано робити комплексне обстеження, тобто колоноскопію з гастроскопією під медикаментозним сном за один візит, бо тоді їсти не можна.
 
Якщо планується седація ( медикаментозний сон), то за дві-три години до процедури обмежуємо прийом будь-якої рідини та їжі.
 
Обстеження о 13:00 год, чи 14:00 год.
Залежно від години, на котру запланована колоноскопія, лікар-ендоскопіст в телефонному режимі  корегує  час прийому препарату для підготовки. Рекомендовано, щоб прийом розчину для підготовки кишечника завершити за 5-6 годин до огляду кишки. Доведено, що цей інтервал є ідеальним для найкращої   візуалізації.

Крім препарату для підготовки дозволено пити прозорі рідині (негазована вода, неконцентрований чай). В переддень обстеження та в день остеження пацієту призначають спеціальні препарати-піногасники (Еспумізан, Семитикон).

Важливо ретельно дотримуватись цих правил. Загалом споживання 4 літрів розчину Діагнолу дозволить підготувати кишечник до обстеження належним чином. А це допоможе лікареві-ендоскопістові якісно провести колоноскопію, поставити точний діагноз та обрати ефективний спосіб лікування.
 

ДОДАТКОВО РЕКОМЕНДОВАНО

При хронічних закрепах.

У цьому випадку підготовка потребує впродовж кількох днів (3-4 дні) вжити такі препарати:
 • Мукофальк (підготовлена клітковина)  1-2 порошки в день , розводити вміст у воді, прозорих соках, кефірі, 
 • Форлакс  (порошки) 1-2 порошки в день, розводити вміст пакета в 1 склянці води,  Лактулоза до 40-60 мл на добу,
 • Сольові проносні.
При вираженій атонії кишки у людей похилого віку - додаткове застосування  клізми Нормакол або Фліт-реді-ту-юс, свічки бісакодил (1 св. на ніч) на передодні підготовки та в день обстеження.
 
При синдромі подразненої товстої кишки (СПК) з переважанням закрепів (спастичні коліти) необхідно вжити спазмолітики (Діцетел або Дуспаталін) по 1 пігулці  2-3 рази в день, 3-5 днів перед обстеженням.
 

 
ВАЖЛИВО для покраження якості підготовки до колоноскопії
 Одним із недоліків при підготовці товстої кишки препаратами ПЕГ (Ендофальк, Фортранс) та НФ (Фліт фосфо-сода) є  піноутворення.  Вживання Симетикону  (Еспумізан)  перешкоджає утворенню піни на стінках і в просвіті кишки (шляхом зниження поверхневого натягу бульбашок газу, сприяє їх розриву і подальшому всмоктуванні та виведенні з організму), зменшує піноутворення, покращує переносимість та ефективність підготовки до колоноскопії.  
 
Правильний розподіл доз ПЕГ у часі впливає на якість підготовки кишки. Дворазовий
прийом ПЕГ (2 л ввечері перед обстеженням та 2 л зранку в день колоноскопії) має більшу ефективність та краще переноситься пацієнтами у порівнянні із стандартним прийомом
4 л напередодні обстеження.
 
Застосування ПЕГ в комбінації з дворазовим прийомом Симетикону дозволяє вважати його одним з оптимальних способів підготовки товстої кишки, тому що полегшується  інтерпретація отриманих змін за рахунок кращої візуалізації. Метод простий, недорогий у використанні, підвищує комфортність проведення дослідження, не є обтяжливим для пацієнтів. Ефективність методів підготовки дворазовим прийомом ПЕГ та НФ майже однакова.

 
  
ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПРОЦЕДУРА КОЛОНОСКОПІЇ

Пацієнт лягає на кушетку на лівий бік, підгинає коліна до живота. Лікар вводить ендоскоп, який змазаний спеціальним гелем з анестетиками для кращої прохідності. Ендоскопіст здійснює огляд прямої кишки, усіх відділів товстої кишки та термінального відділу тонкої кишки, детальний огляд слизової, за потреби проводить біопсію та інші лікувально-діагностичні маніпуляції чи операції. 
Прийом у лікаря-ендоскопіста з процедурою колоноскопії триває 1,5 год.

 Для найкращого проведення обстеження та виключення бідь-яких больових відчуттів слід робити колоноскопію під медикаментозним сном. У медичному центрі NOVO є вся необхідна апаратура для моніторингу показників серцево-судинної та дихальної систем пацієнта, а висококваліфіковані анестезіологи забезпечують проведення  колоноскопій під таким загальним знечуленням. Пацієнт отримує якісну ендоскопічну діагностику з комфортним перебуванням у хірургічному відділенні нашого центру.

 
 
РЕКОМЕНДАЦІЇ ПІСЛЯ ПРОВЕДЕННЯ КОЛОНОСКОПІЇ

Після процедури, яка відбувалась з медикаментозним сном, споживати їжу можна не раніше 2 год після процедури.  Через 30-45 хв після завершення самої колоноскопії з седацією дозволяється вуглеводнева суміш (теплий солодкий чай). Розпочинати їсти треба з рідкої їжі, невеликими порціями (200-300 мл), обмежити вживання сирих фруктів, овочів, солодощів, чорного хліба.

 
 
 ВАЖЛИВО!

В Медичному Центрі NOVO відповідально ставляться до особистої безпеки пацієнтів і ретельно після кожної процедури очищають та обробляють ендоскоп спеціальними розчинами та засобами, які гарантують його стерильність.

Процедури проводять досвічені висококваліфіковані лікарі.
 
 

ЕНДОСКОПІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ NOVO
 
Медичний Центр NOVO обладнаний відеоендоскопічною системою виробництва компанії OLYMPUS, котра займає позицію світового лідера у виробництві такого обладнання.
 

ЕНДОСКОПІЯ 

НАЗВА
ВАРТІСТЬ,
грн.
ціни вказані без
вартості анестезії та перебування в палаті 
Езофагогастродуоденоскопія 1200
Езофагогастродуоденоскопія з медикаментозним сном та перебуванням в палаті 3400
Колоноскопія 2100
Колоноскопія з медикаментозним сном та перебуванням в палаті 4300
Езофагогастродуоденоскопія + колоноскопія з медикаментозним сном та перебуванням в палаті 6000
Біопсія під час ендоскопії  з патоморфологічним дослідженням 1480
Поліпектомія під час ЕГДС (1 категорія) з патоморфологічним дослідженням 4700
Поліпектомія під час ЕГДС (2 категорія) з патоморфологічним дослідженням 7900
Поліпектомія під час КС (1 категорія) з патоморфологічним дослідженням 4950
Поліпектомія під час КС (2 категорія) з патоморфологічним дослідженням 9900
Бронхоскопія діагностична 1400
Ендоскопічне видалення стороннього тіла з шлунково-кишкового тракту 3400
Ендоскопічна зупинка кровотечі при колоноскопії (без вартості набору) 3000
Ендоскопічна зупинка кровотечі при езофагогастродуоденоскопіі (без вартості набору) 3000
Лігування варикозних вузлів вен стравоходу 7700

*ціни вказані без анестезії


Телефон: +38 067 817 2323
                 +38 063 303 2638

Записатися на прийом
 

читайте також

Гастроентерологія в NOVO

Консультація гастроентеролога в NOVO


повний перелік послуг в Медичному Центрі NOVO

 
Медперсонал
Віта-Вікторія Бойчук лікар-ендоскопіст
Юрій Луцишин лікар-ендоскопіст
Переваги
 • Висококваліфікований медичний персонал. Участь у міжнародних та всеукраїнських заходах дає можливість застосувати найкращий світовий досвід
 • Зручний графік роботи. Ми працюємо 6 днів на тиждень, в будні до 22:00, в суботу до 21:00 - записуйтесь та приходьте в зручний для Вас час!
 • Високоточне діагностичне обладнання провідних світових виробників з максимальною безпекою та зручністю для пацієнта.