Що таке МРТ хребта?

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) хребта – ефективний неінвазивний метод дослідження хребців, структур спинномозкового каналу, зокрема спинного мозку, та паравертебральних м'яких тканин. Метод МРТ виник як альтернатива комп'ютерній томографії та рентгендіагностиці, не має негативного впливу на організм, абсолютно безболісний. МРТ хребта дає високоточні результати, які неможливо отримати жодним іншим способом.

У яких випадках потрібно проведити МРТ хребта?

Галузі застосування магнітно-резонансної томографії хребта - це нейрохірургія, онкологія, неврологія.

Покази до проведення МРТ хребта:

 • часті міжреберні невралгії
 • запалення нерва (радикуліт)
 • підозра на пухлини хребта
 • оцінка стану спинного мозку при травмі
 • хронічний або гострий біль у хребті
 • хронічний біль голови і запаморочення
 • підозра на кили міжхребцевих дисків
 • дискомфорт в ділянці шиї, оніміння рук, ніг
 • біль між лопатками, в грудній клітці і за грудиною
 • відчуття нестачі повітря, прискорене серцебиття
 • контроль лікування захворювань хребта і спинного мозку

Лікарі Медичного Центру NOVO після проведення МРТ і отримання детального знімку встановлять точний діагноз, визначать стадію розвитку хвороби або серйозність травматичного ушкодження, зможуть внести корективи в процес лікування та реабілітації.

Медичний Центр NOVO у Львові обладнаний магнітно¬-резонансним томографом Optima MR450w 1,5Т . Завдяки принципово новим технологіям томограф поєднує можливість отримання оптимальної якості зображень, які допоможуть встановити точний діагноз.

Протипоказання до МРТ хребта

Магнітно-резонансна томографія хребта має мінімум протипоказань:

 • присутніть в тілі пацієнта металевих імплантантів (кардіостимулятори, протези, пластини, кліпси, скоби),
 • клаустрофобія
 • неможливість довгий час лежати нерухомо
 • вагітність першого триместру

Крім того, МРТ протипоказана, якщо пацієнт потребує постійного відстеження основних життєвих показників (частота дихання, пульс і т.д.).

Як підготуватись до МРТ хребта

Зазвичай для проведення МРТ хребта не потрібно особливої підготовки. Необхідно лише зняти всі металеві прикраси, слуховий апарат, знімні зубні протези і так далі - під час обстеження на пацієнті не повинно бути нічого металевого, електронних пристроїв (телефон, магнітні банківські карти, і ін.).

Як відбувається МРТ хребта

Пацієнт переодягається в зручний одяг та розташовується на рухомому столі томографа, який розташований у спеціальному приміщенні, перебувати на столі необхідно нерухомо, щоб не спотворити зображення. Для усунення дискомфорту від шуму роботи томографа пацієнтові дають бірюші або навушники. Процедура відбувається під контролем фахівця, котрий слідкує за процесом із сусідньої кімнати. При появі неприємних відчуттів пацієнт може повідомити про це за допомогою голосового зв’язку. Тривалість процедури від 20 хв. без контрастної речовини, до 60 хв. з використанням контрасту.

Види і ціни МРТ хребта

У NOVO можна зробити як МРТ всього хребта, так і його відділів. Обстеження проводять без контрасту або з контрастуванням.

МРТ шийного відділу хребта 2190
МРТ судини шиї 790
МРТ грудного відділу хребта 2190
МРТ поперекового відділу хребта 2190
МРТ куприка (дообстеження) 1190
МРТ трьох відділів хребта 5590
МРТ крижово-клубових з'єднань 2490
МРТ крижового відділу хребта та куприка 2390

Питання, які часто задають пацієнти

+

Такий вид діагностики дає можливість тримати тривимірне зображення хребта у різних проекціях, що допомагає лікарю краще вивчити будову і патології чи травми хребта і поставити точний діагноз.

+

У нашому центрі комп'ютерна томографія хребта проводиться на сучасному 3D комп`ютерному томографі Toshiba AquilionTM PRIME лікарями-радіологами з великим досвідом.

+

За годину до процедури бажано нічого не їсти і не пити. Також потрібно попередити лікаря про наявні або раніше перенесені важкі або хронічні захворювання, про будь-які ліки або додатки, які Ви вживаєте. Детальніше тут.

+

КТ хребта пацієнтам категорично не проводять, якщо є алергія на складники контрастної рідини або хвороба нирок, а також при вагітності.

+

Вартість КТ хребта буде залежати від віку пацієнта. Детальніше про ціни на КТ хребта в “NOVO” тут.

Переваги
 • Висококваліфікований медичний персонал. Участь у міжнародних та всеукраїнських заходах дає можливість застосувати найкращий світовий досвід
 • Зручний графік роботи. Ми працюємо 6 днів на тиждень, в будні до 22:00, в суботу до 21:00 - записуйтесь та приходьте в зручний для Вас час!
 • Високоточне діагностичне обладнання провідних світових виробників з максимальною безпекою та зручністю для пацієнта.