Запобігти захворюванню гепатобіліарної системи

Запобігти захворюванню гепатобіліарної системи
Нині в Україні, як і в усьому світі, спостерігається тенденція до неухильного зростання захворюваності гепатобіліарної системи.

Найчастіше причинами порушення роботи печінки є гепатити - запальні захворювання печінки, яке супроводжуються пошкодженням клітин печінки (гепатоцитів). Загалом у світі 325 мільйонів осіб живуть із гепатитом, із них - 80 % не мають доступу до вчасної діагностики і лікування.

Ураження печінки можуть виникати при токсикозах вагітних, великих опіках, при захворюваннях, викликаних паразитами людини (опісторхів, гельмінтами, лямбліями і т.д.). Причинами захворювання можуть ьути деякі ліки, отруєння грибами і промисловими отрутами, вживання алкоголю, в тому числі пива, ожиріння, хронічні серцево-судинні захворювання, хвороби нирок, щитовидної залози та ін.  Захворювання печінки часто супроводжуються ураженням жовчовивідних шляхів, жовчного міхура.

Залежно від ступеня тяжкості та індивідуальних особливостей організму гостра інфекція може мати як безсимптомний перебіг, так і незначні клінічні прояви.

Симптоматика захворювань може бути такою:
  • астеновегетативний синдром, що проявляється вираженою загальною слабкістю, швидкою втомлюваністю, дратівливістю, апатією
  • дисперсний синдром проявляється нудотою, блюванням, діареєю, болем в животі;
  • підвищення температури тіла;
  • пожовтіння шкіри, слизових оболонок і склер;
  • зміна кольору сечі і калу.

Можливі і позапечінкові прояви гепатиту: артрит, поліміозит, синдром Шегрена, васкуліти, синдром Рейно, гломерулонефрит, периферична нейропатія, фіброзуючий альвеоліт.

Важливо з появою перших симптомів одразу звернутись до фахівця та пройти відповідне обстеження.

Одним із основних методів діагностики захворювань гепатобіліарної системи є ультразвукове обстеження, яке дозволяє стовідсотково діагностувати не тільки гепатити, а й інші дифузні захворювання печінки такі як стеатогепатоз, хронічний гепатит, цироз печінки. В Медичному Центрі NOVO УЗД у Львові проводяться на обладнанні експертного (найвищого) рівня.

Крім дифузних захворювань ультразвуковим методом виявляють вогнищеві ураження печінки (доброякісні та злоякісні), всі захворювання жовчевого міхура та жовчевивідної системи.

Обстеження проводиться натще. Щонайменше за дві години до обстеження пацієнт не повинен їсти, пити і курити.

І пам'ятайте, що успіх лікування залежить від своєчасної діагностики хвороби.

В Медичному Центрі NOVO УЗД у Львові проводяться на обладнанні експертного (найвищого) рівня, яке дає можливість якісно діагностувати захворювання, що забезпечить подальше ефективне лікування.

Обстеження проводить лікар УЗД Ірина Паска за попереднім записом.


 

записатись на прийом   
 


Поділитись:Наше здоров'я

Переваги
  • Висококваліфікований медичний персонал. Участь у міжнародних та всеукраїнських заходах дає можливість застосувати найкращий світовий досвід
  • Зручний графік роботи. Ми працюємо 7 днів на тиждень, в будні з 8:00 до 22:00, в суботу з 8.00 до 21.00, в неділю з 10.00 до 17.00. Записуйтесь та приходьте в зручний для Вас час!
  • Високоточне діагностичне обладнання провідних світових виробників з максимальною безпекою та зручністю для пацієнта.