Переваги комп`ютерної томографії в NOVO

Переваги комп`ютерної томографії в NOVO
Огляд досліджень комп'ютерної томографії та обладнання від лікаря-радіолога NOVO Вероніки Євтух.

Cьогодні обстеження на КТ (комп`ютерному томографі) стало дуже популярним. Тому часто постає питання вибору між якістю обстеження, вартістю і безпекою. Як же розібратися у відмінностях різних комп`ютерних томографів, чи вони однакові, чи можна зробити обстеження на КТ в Україні і поїхати з ним на консультацію за кордон, чи доведеться там переробляти обстеження за значно вищою ціною?

Чи має значення кількість зрізів? 160, 64, 16 чи 640? Що краще і чи це взагалі важливо? Важливо, бо при більшій кількості зрізів саме сканування (безпосередньо обстеження) проходить швидше, а отже пацієнт менше часу перебуває в сфері іонізуючого випромінювання.
Знову згадуємо про промені, бо без них нікуди, такий принцип роботи рентґенівської трубки — серця рентґенапарату чи  комп`ютерного томографа.

Окрім того більшість обстежень на КТ відбувається із застосуванням контрасту — речовини, яка по-різному накопичується судинами, здоровими і хворими тканинами і в різний час вимивається з уражених тканин. Тому часто саме сканування з контрастом відбувається кілька разів  (у різні фази накопичення контрасту) і чим більша кількість зрізів на комп`ютерному томографі, тим краще ми можемо побачити більше судин і більше змін в тканинах у стандартні фази контрастування, не проводити додаткове сканування, уникнути зайвого опромінення.

Наприклад, при стандартному обстеженні органів грудної клітки з контрастуванням в Центрі NOVO на 160-зрізовому комп'ютерному томографі Toshiba AquilionTM PRIME,  можна в більшості випадків одночасно побачити законтрастовану і легеневу артерію, і грудну аорту, що абсолютно неможливо зробити на апаратах з меншою кількістю зрізів, втрачаючи при цьому безцінну інформацію.
Отже, кожен комп`ютерний томограф з більшою кількістю зрізів є кращим від апарату з меншою кількістю зрізів, і переваги є суттєвими.А також кожен більш сучасний апарат є кращим від старіших, бо є більш безпечним за рахунок кращої колімації, кращих фільтрів — відсіювання неважливих для діагностики променів, тобто кращого захисту пацієнта.
Комп`ютерний томограф в Центрі NOVO має додаткові програми, які регулюють дозу опромінювання; зменшують артефакти від металоконструкцій в кістках, що є актуальним в ортопедіі і травматології, а також в онкології; має широкий отвір гентрі до 78 см і ширину столу до 47 см, що забезпечує комфорт пацієнта при обстеженні і дає можливість проводити додаткові маніпуляції під час обстеження; має суттєві технічні переваги, які дозволяють швидко отримувати зображення високої якості (з високою роздільною здатністю).

При проведенні КТ-коронарографії застосовується кардіопротокол з проспективним плануванням сканування, синхронізованим з ЕКГ, що покращує якість обстеження у пацієнтів з аритміями і зменшує дозу опромінення.
Отже, враховуючи все вище описане, вибір за вами. Бо, купуючи побутову техніку для дому, ми завжди звертаємо увагу на технічні характеристики, то чи не більш важливими вони є в питаннях власного здоров`я.

більше про комп'ютерну томографію

записатись на прийом      

повний перелік NOVO-обстежень


Поділитись:Наше здоров'я

Переваги
  • Висококваліфікований медичний персонал. Участь у міжнародних та всеукраїнських заходах дає можливість застосувати найкращий світовий досвід
  • Зручний графік роботи. Ми працюємо 7 днів на тиждень, в будні з 8:00 до 22:00, в суботу з 8.00 до 21.00, в неділю з 10.00 до 17.00. Записуйтесь та приходьте в зручний для Вас час!
  • Високоточне діагностичне обладнання провідних світових виробників з максимальною безпекою та зручністю для пацієнта.