Особливості застосування гепатоспецифічного контрасту (примовісту)

Особливості застосування гепатоспецифічного контрасту (примовісту)
При обстеженні органів черевної порожнини завжди перед лікарем постає питання: КТ чи МРТ, з контрастом чи без контрасту? 

КТ має кращу просторову роздільну здатність і ми можемо оцінити стан судин, інвазію пухлин в суміжні органи і судини, але МРТ має вищу чутливість і тканинну контрастність. На МРТ ми можемо виявити патологію, яка невидима на КТ. Але не все так просто і нерідко для кращої візуалізації патологічних змін навіть на МРТ необхідне контрастування, яке дає можливість побачити те, чого без контрасту ми не виявляємо.

Магнітнорезонасні контрасні препарати при введенні в організм підсилюють намагніченість органів і тканин, в результаті чого підвищується інтенсивність МР-сигналу від органів і тканин.

Контрасні препарати на МРТ поділяються на гепатоспецифічні контрастні препарати, які накопичуються гепатоцитами (клітинами печінки) та позаклітинні контрастні препарати, які розподіляються судинами і позаклітинним простором. Тому вибір контрастного препарату залежить від цілі дослідження, при наявності попередніх обстежень, для проведення подальшої диференційної діагностики. 

Традиційно для діагностики вогнищевих та інших уражень органів черевної порожнини (зокрема, печінки) використовується  позаклітинний контрастний препарат. 

Поява ж нового гепатоспецифічного контрасту (примовісту) значно розширила діагностичні можливості МРТ при патологічних змінах печінки. У чому ж його переваги? Він дає можливість виявити найдрібніші вогнища в паренхімі печінки, співвідношення патологічного процесу з судинами, допомагає в проведенні диференційної діагностки і має властивість краще візуалізувати жовчевий міхур і жовчевивідні шляхи за рахунок його виведення з жовчю, дає можливість оцінити ефективність малоінвазивних методів діагностики і хіміотерапії. Цей препарат накопичується утворами, які складають з клітин печінки і не накопичується утворами з атиповими пухлинними клітинами (в т.ч. метастазами). 

При застосуванні ж традиційного контрасту можливості диференціації більш обмежені, окрім певних утворів чи інших уражень печінки з характерними радіологічними ознаками. 


Поділитись:Наше здоров'я

Переваги
  • Висококваліфікований медичний персонал. Участь у міжнародних та всеукраїнських заходах дає можливість застосувати найкращий світовий досвід
  • Зручний графік роботи. Ми працюємо 7 днів на тиждень, в будні з 8:00 до 22:00, в суботу з 8.00 до 21.00, в неділю з 10.00 до 17.00. Записуйтесь та приходьте в зручний для Вас час!
  • Високоточне діагностичне обладнання провідних світових виробників з максимальною безпекою та зручністю для пацієнта.