Чи всі кисти яєчників необхідно оперувати у молодих жінок?

Чи всі кисти яєчників необхідно оперувати у молодих жінок?
З таким запитанням звертаються пацієнтки молодого віку на прийомі у гінеколога.

Часто,  це жінки,  які ще не  народжували і природньо  мають  «страх» перед невідомою проблемою.

Киста яєчника - це  пухлиноподібне утворення в яйнику з рідинним вмістом. В 57% випадків в молодому віці ми на щастя маємо справу з доброякісними функціональними ( тимчасовими)кистами – фолікулярними або кистами жовтого тіла  яєчників.. Ці утвори  можуть самостійно або після консервативного , медикаментозного лікування зникати через 2-3 менструальних цикли і не потребують оперативного лікування.

Частими причинами, які провокують виникнення функціональних кист яєчників є: стрес, хронічні запальні процеси органів малого тазу, неправильний  прийом пацієнткою гормональних препаратів, а також, як результат загальних дисгормональних змін в організмі на тлі порушення функції  інших ендокринних залоз.

Тактика гінеколога буде залежати від:
- розміру кисти ,
- структури кисти,
- наявності симптомів «гострого живота», які загрожують життю жінки (виражений гострий біль в животі, вздуття, запаморочення, різка слабкість та критичне зниження артеріального тиску).

На етапі первинної діагностики нам беззаперечно допоможе неінвазивний метод – ультразвукова діагностика органів малого тазу та додаткові лабораторні обстеження (за показами).

Однозначно,навіть функціональні кисти яєчників, які досягають великих розмірів ( понад 5 см),чи  супроводжуються симптомами «гострого живота», часто вже потребують оперативного лікування.. Ризик повторного виникнення функціональних кист яєчників без корекції причини її виникнення – високий.

Дорогі наші жінки! Не займайтеся самолікуванням. Не зволікайте з кваліфікованою консультацією акушера-гінеколога!

Вчасна діагностика та вибір правильного лікування допоможе вам зберегти здоров`я та репродуктивну функцію у майбутньому.

 З повагою до вас – ваш лікар-гінеколог Дубей Наталія Василівна


Поділитись:Наше здоров'я

Переваги
  • Висококваліфікований медичний персонал. Участь у міжнародних та всеукраїнських заходах дає можливість застосувати найкращий світовий досвід
  • Зручний графік роботи. Ми працюємо 7 днів на тиждень, в будні з 8:00 до 22:00, в суботу з 8.00 до 21.00, в неділю з 10.00 до 17.00. Записуйтесь та приходьте в зручний для Вас час!
  • Високоточне діагностичне обладнання провідних світових виробників з максимальною безпекою та зручністю для пацієнта.