Бережемо печінку. Рекомендації від лікарів NOVO.

Бережемо печінку. Рекомендації від лікарів NOVO.

Жирова дистрофія печінки - це захворювання печінки, при якому клітини (гепатоцити) заміщуються жировими клітинами.

Причини виникнення:
  • надмірне вживання жирів і вуглеводів ( ожиріння);
  • незбалансоване харчування, яке призводить до неправильного обміну речовин;
  • зловживання алкоголем;
  • вплив гепатотоксичних лікарських засобів;
  • ендокринні захворювання.
На початку захворювання практично відсутня симптоматика. Можливі незначні скарги на дискомфорт в правому підребер'ї , можлива нудота, метеоризм, загальна слабкість.
З розвитком хвороби симптоми супроводжуються: болями в шлунку і правому підребер'ї , постійною нудотою  і навіть блювотою, розладами шлунку, порушенням засвоєння їжі, свербіжем шкіри, легкою жовтеницею.

Гепатоз без належного лікування може призвести до ускладнень - цирозу печінки та печінкової недостатості, проявами яких буде асцит, жовтяниця.

Діагностика.

Одним із основних методів діагностики захворювання є ультразвукове обстеження.
Належна підготовка до УЗД дасть достовірні результати. Обстеження проводиться натще, рекомендовано зранку, або за 6-8 годин після останнього прийому їжі (легкий сніданок). Також за 1-3 дні до УЗД бажано виключити з раціону продукти, які викликають підвищене газоутворення (бобові, жирне м'ясо та риба, молочні продукти, солодощі, фрукти, овочі, газовані напої).

Лікування призначається лікарем - гастроентерологом після огляду та отриманням результатів діагностики захворювання.

Щоб запобігти розвитку цього захворювання важливо вести здоровий та активний спосіб життя, відкорегувати свій раціон харчування, зменшити вплив жирів і вуглеводів, відмовитись від шкідливих звичок.

Будьте здорові! Любіть Жити!записатись на прийом


Поділитись:Наше здоров'я

Переваги
  • Висококваліфікований медичний персонал. Участь у міжнародних та всеукраїнських заходах дає можливість застосувати найкращий світовий досвід
  • Зручний графік роботи. Ми працюємо 7 днів на тиждень, в будні з 8:00 до 22:00, в суботу з 8.00 до 21.00, в неділю з 10.00 до 17.00. Записуйтесь та приходьте в зручний для Вас час!
  • Високоточне діагностичне обладнання провідних світових виробників з максимальною безпекою та зручністю для пацієнта.