Видалення поліпів кишківника

Поліпи кишківника — доброякісні новоутворення, що виникають на залозистому епітелії, та піднімаються над слизовою оболонкою кишки. Вони можуть перебувати на широкій основі або на ніжці.

Якщо поліпи на широкій основі та ледь припіднімаються над слизовою, ніби стеляться по ній, то їх називають плоскими змінами. Вони можуть бути як дрібними, так і досягати великих розмірів по кілька сантиметрів. Через значний ризик переродження в злоякісні новоутворення поліпи рекомендується видаляти хірургічним методом. Видалити поліпи кишечника у Львові в можна в медичному центрі “NOVO”. Гастроскопія у Львов

Причини виникнення

Основною причиною вважається спадковість. Серед інших причин розвитку патології вчені виділяють:
 1. Неправильне харчування. Якщо в раціоні багато тваринних жирів, стан травної системи погіршується. Калові маси утворюються завдяки клітковині, якої немає в тваринних жирах. Це призводить до зниження перистальтики кишківника, виникають регулярні закрепи. Застій калових мас травмує кишечник, що призводить до виникнення поліпів.
 2. Хронічне запалення слизової оболонки. Епітеліальні клітини гинуть, замість них утворюються патологічні розростання. Причиною виникнення запальних процесів є захворювання травної системи.
 3. Старіння клітин. Вікові зміни в організмі теж призводять до формування поліпів. Ближче до 50 років у людини порушується формування слизової оболонки кишківника, починають розвиватися патологічні утворення.
 

Чим небезпечні поліпи в кишечнику?

Основна небезпека — висока ймовірність переродження доброякісних новоутворень в злоякісні. Гіперплазія зі злоякісною схильністю називаються аденоматозними поліпами, які можуть бути:
 • залозистими (трубчастими);
 • залозисто-ворсинчастими;
 • ворсинчастими.
Найчастіше перероджуються поліпи ворсинчастого типу.

На ймовірність розвитку раку впливає розмір поліпа. Великі поліпи більш небезпечні. Проходження регулярного обстеження дозволяє виявити патологію на ранніх стадіях і видалити до їхнього переродження.

Методи діагностики

 • іригоскопія;
 • олоноскопія (різновид ендоскопії).
Іригоскопія — рентгенологічне дослідження товстої кишки з контрастною клізмою.

Основним методом є колоноскопія. Ця процедура дозволяє виявити поліп і взяти біопсію для дослідження природи поліпа. Якщо розмір поліпа менше 0,6-0,8 см, то його можна видалити підчас діагностичної колоноскопії, якщо напередодні це було обговорено з лікарем і погоджено з пацієнтом. Якщо знахідки більших розмірів та необхідні додатково гістологічне дослідження, то поліпектомія заплановується після проведення необхідних додаткових обстежень.

Світовою практикою доведено, що після 50-ти років слід проходити профілактичну колоноскопію. Але якщо в сім'ї були випадки раку кишечника, то процедуру потрібно проходити на 5-10 років раніше того віку, коли у родича виявлено злоякісну патологію.

Після видалення певних видів поліпів, через кілька років можливе повторне їх утворення, тому слід продумати з лікарем графік повторних профілактичних колоноскопій. Залежно від природи поліпів періодичність профілактичних наступних оглядів може бути через один, три або п’ять років. Тому після проведення гістологічних досліджень завжди варто порадитись з лікарем як спостерігатись у майбутньому.

Ціни на видалення поліпів кишечника у Львові в багатопрофільному медичному центрі “NOVO”
 
Процедура
Ціна, грн
Колоноскопія 2100
Колоноскопія з медикаментозним сном та перебуванням в палаті 4300
Езофагогастродуоденоскопія + колоноскопія з медикаментозним сном та перебуванням в палат 6000
Ендоскопічна зупинка кровотечі при колоноскопії (без вартості набору) 3000
Висічення анального поліпа з патоморфологічним дослідженням 4500
 

Лікування

Видалити поліп можна тільки хірургічним шляхом. В медичному центрі “NOVO” це можна зробити малоінвазивним методом під час колоноскопії. Не потрібно робити розрізу на животі. Міні-інвазивними інструментами через спеціальний канал в ендоскопі проводиться видалення новоутворів товстої кишки ‒ як дрібних поліпів, так і великих новоутворів по кілька сантиметрів. Залежно від обраної методики, при цьому використовують холодні ендоскопічні петлі або електрохірургічні петлі. Такою спеціальною петлею ендоскопіст захоплює поліп, відсікає його. Якщо основа поліпа широка, то використовують різні методи профілактики кровотеч: припікання дна рани в режимі коагуляції чи механічні способи закриття дна рани за допомогою спеціальних кліпс.

Такі операції проводяться амбулаторно. Пацієнт знаходиться в хірургічному відділенні нашого центру кілька годин, враховуючи час проведення самого втручання та час спостереження після операції, і відпочинку після медикаментозного сну. Такі втручання звісно ж треба планувати під загальним знечуленням для безпеки пацієнта.

При плануванні ендоскопічних видалень новоутворів великих розмірів, а інколи і малих розмірів, якщо вони розташовані у правих відділах товстої кишки і є певні фактори ризику кровотечі (у пацієнта наявні супутні захворювання, він постійно приймає ліки для розрідження крові), необхідною може бути госпіталізація в наш хірургічний стаціонар для спостереження за такими пацієнтами протягом доби чи двох діб.

Підготовка до операції

Підготовка до поліпектомії включає підготовку до самої колоноскопії (режим харчування, графік прийому розчину для підготовки кишківника).
Напередодні проведення операції (за 2-7 доби), щоб профілактувати ускладнення та ризики кровотечі пацієнту необхідно зробити такі дообстеження:
 1. Загальний аналіз крові +кількість тромбоцитів;
 2. Коагулограма;
 3. Біохімічний аналіз крові (глюкоза, білірубін по фракціях, білок, креатинін, сечовина
 4. Аналіз крові на маркери гепатитів В та С;
 5. ЕКГ
 6. Ехо серця (пацієнтам після 40-ка років)
 7. Чи інші обстеження, відштовхуючись від клінічної ситуації кожного пацієнта.
Якщо пацієнт приймає ліки для розрідження крові, то за 2 дні до хірургічного втручання необхідно припинити їх прийом. Також потрібно повідомити лікаря і про інші медикаменти, що використовує пацієнт.

Видалений поліп обов’язково відправляється на гістологічне дослідження для встановлення характеру новоутворення (чи доброякісної природи, гіперпластичний, аденоматозний, ворсинчастий, зубчастий, чи має клітини злоякісної природи). Від результату гістологічного дослідження залежить через скільки часу планувати наступний огляд.

Під час реабілітації потрібно відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися режиму праці та відпочинку, раціонально харчуватись. Призначення особливої дієти залежить від кожної конкретної ситуації.

Чому важливо вчасно видаляти поліпи кишечника?

Потрібно пам'ятати, що певного виду поліпи в кишечнику з великою ймовірністю можуть переродитися в злоякісне утворення. Аденоматозні поліпи відносять до передракових станів. На їх переродження у злоякісні пухлини іде від 3-х до 10-ти років. Тому профілактичні огляди треба планувати з 40-45 років.

Якщо в сім’ї обтяжений онкоанамнез (у найближчих родичів діагностовано рак кишківника, шлунка , чи стравоходу чи інших локалізацій) проконсультуйтесь в лікаря на предмет профілактики раку. Цю патологію краще попередити, ніж лікувати. А рак товстої кишки можна попередити.

Тому не можна відкладати відвідування лікаря. У медичному центрі “NOVO” є можливість провести ендоскопічні обстеження шлунково-кишкового тракту з маніпуляціями та операціями з видалення новоутворів, з наступним якісним гістологічним дослідженням та інтерпретацією результатів. Зробити це можна комфортно та безболісно з усіма видами сучасного знеболення.

У разі потреби фахівці центру порекомендують графік профілактичних оглядів для Вас та Вашої сім’ї. Записуйтесь на плановий огляд ендоскопіста в медичний центр “NOVO”.
Переваги
 • Висококваліфікований медичний персонал. Участь у міжнародних та всеукраїнських заходах дає можливість застосувати найкращий світовий досвід
 • Зручний графік роботи. Ми працюємо 6 днів на тиждень, в будні до 22:00, в суботу до 21:00 - записуйтесь та приходьте в зручний для Вас час!
 • Високоточне діагностичне обладнання провідних світових виробників з максимальною безпекою та зручністю для пацієнта.