БЕРЕЖІТЬ СЕРЦЕ ТА СУДИНИ - ОЛЕНА КОБЗАРЕНКО

БЕРЕЖІТЬ СЕРЦЕ ТА СУДИНИ - ОЛЕНА КОБЗАРЕНКО
Про секрети роботи спеціаліста з ехокардіографії, про свій власний досвід, ще і з добрими порадами - лікар функціональної діагностики Медичного Центру NOVO Олена Кобзаренко.

Пані Олено, чому обрали таку лікарську професію?

Бути лікарем мріяла завжди. З самого дитинства.  Закінчила  Львівський державний медичний інститут в 1983 за спеціальністю «лікувальна справа ,терапія».   Інтернатуру проходила  аж на далекій Камчатці , працювала терапевтом  в стаціонарі центральної районної лікарні. Робота була цікава і складна. І я щиро дякую, що мені випала така можливість у моєму житті. Бо хотіла бути добрим лікарем і отримати необхідні для цього знання та досвід.  Понад двадцять років працюю спеціалістом з ехокардіографії в інфарктному відділенні  лікарні швидкої медичної допомоги. А там практика і ритм роботи є вкрай насиченими. І без права на помилку, адже пацієнти часто поступають  у вкрай важкому стані.
 
Що потрібно, щоб бути добрим діагностом?

Сьогодні багато випускників медичних ВУЗів одразу після студентської лави влаштовуються працювати на діагностичні спеціальності.  Моя ж лікарська історія дещо інша. Першу половину моєї практики як лікаря працювала терапевтом, потім - кардіологом. Це заклало основу для сьогоднішньої моєї діяльності. І я впевнена, що лікар повинен навчитись спочатку працювати з пацієнтами, розібратись в різноманітних проявах симптоматики захворювань. А вже тоді обирати інші вузькі спеціальності, в тому числі і діагностичні напрями. Лікар-діагност не може бути чистим техніком, оператором обладнання. Він повинен пов'язати результати обстеження з клінічною картиною захворювання. Тільки тоді можна зробити правильні висновки, трактувати результати обстеження і поставити правильний діагноз.  А саме вірний діагноз - необхідна запорука правильного лікування. Переконана, це можливо тільки тоді, коли маєш досвід всесторонньої практики.
А, все-таки, ехокардіографія, УЗД – це відносно новітня медична професія. Чи вчили тоді цієї технології в медичному інституті?
У вісімдесяті роки 20-го сторіччя тільки зароджувалась технологія ультразвукової діагностики. Це зараз сучасним пацієнтам важко уявити собі, що медики могли дати собі раду без такого методу діагностики як ультразвукове дослідження. А тоді  це був настільки революційний інноваційний прорив, як, скажімо, нині   МРТ або комп’ютерна томографія.  Мене, тоді ще з притаманним молодості запалом, захопила ця ідея. Я почала цікавитись, вивчати публікації у вітчизняній та зарубіжній пресі. Побачила  своє майбутнє в оволодінні цим  високоінформативним діагностичним методом. Завжди буду вдячна за науку своєму вчителеві  професору  Юрію Андрійовичу Іваніву.

Які специфіка роботи з сучасним пацієнтом 21 століття?

Центр медичних інновацій NOVO. Саме так звучить назва нашого медичного центру.  Бо ми йдемо в ногу з часом. Не таємниця, що сучасними інформаційними технологіями все більше число громадян послуговується у своєму житті. Інформацію про свою можливу хворобу та медичні послуги  легко знайти в мережі Інтернет. Далі, у випадку виникнення такої потреби, легко знаходять як зконтактуватись з медичним центром та зголошуються на діагностику.
Самі? А як же ж класична схема «лікуючий лікар - скерування на діагностику - результат дослідження – діагноз - методика лікування»?
Так. Це класика. Але уявіть собі молодих і не тільки, людей, котрі відчувши певні негативні симптоми в роботі свого організму,  сідають в Google та вивчають симптоми своєї хвороби і шукають як зарадити своєму здоров’ю і де отримати фахове діагностичне заключення. Вважаю це проявом зростання загальної медичної культури українського суспільства. Ми радо приймаємо таких відвідувачів. І надзвичайно приємно повідомляти їм, якщо їхні острахи були безпідставними. На жаль, це буває не завжди. Бували випадки, коли пацієнти, які звернулись на обстеження, потребували негайної кардіохірургічної допомоги.  Вчасно, на щастя, звернулись у NOVO.

Щоб прийти в медичний центр на обстеження повинні бути вагомі симптоми? І чи багато негативних діагнозів?

Одна з найголовніших проблем сучасної медицини - профілактика серцево-судинних захворювань. Саме розлади серцево-судинної системи є головною причиною смертності українців. Ішемічна хвороба серця - найбільш поширена проблема серед людей не тільки похилого віку, а й середнього та навіть молоді. На жаль, ця хвороба «помолодшала».  Тільки впродовж одного року в Україні діагностовано 60 тисяч інфарктів. А число недіагностованих прижиттєво, коли люди вмирають на робочому місці, на вулиці, дома значно більше. Тому дуже важливо донести до наших громадян інформацію про необхідність перевірити хоча б один раз в рік стан свого серця і порадитись з лікарем.   

В чому причина таких хвороб?

Ритм життя. Боротьба за виживання. Прагнення успіху. Намагання все встигнути, все тримати під контролем. Теперішні навантаження лягають на людину психологічним та фізичним тягарем. Для того, щоб на довгі роки зберегти працездатність, високу якість життя необхідно дбати про своє серце і звертатись  на обстеження ще до яскраво виражених проявів хвороби.

То коли ж звертатись на ультразвукове обстеження серця?

Болі або неприємні відчуття в грудній клітці. Порушення правильного ритму серця. Задишка. Ниючі болі в суглобах. Безпричинна температура 37-37,2.    Потрібно звернутись вчасно, щоб  уникнути важких наслідків, проблем для вас і вашої родини, в тому числі і фінансових.   А багато захворювань можуть досить тривалий час не проявляти яскраво виражених симптомів і оцінити ризики може тільки лікар. Простіше і дешевше запобігти хворобі, ніж потім її лікувати. Чим вищий рівень культури в суспільстві, тим більше уваги люди приділяють своєму здоров'ю і профілактиці захворювань. Рекомендую щороку  проводити обстеження серця, особливо людям середнього віку. Адже саме  в цей період досягається пік кар'єри, а значить - і максимальні психологічні і фізичні навантаження.  

Як це організовано в Медичному Центрі NOVO?

Все дуже зручно. Організація відмінна як для лікаря так і для пацієнта. Потрібно лише зголоситись на рецепцію через електронну пошту чи телефонним дзвінком. Обладнання, яким укомплектований Центр, є високопрофесійним, експертного типу. Воно виключає помилку в діагностичному дослідженні. Це саме те УЗД, про яке  я мріяла.  Мрія стала сьогоденням. Мені цікаво та комфортно тут працювати. Впевнена, що наші пацієнти також отримають позитивні враження від обстеження в Медичному Центрі NOVO.  Це надійний спосіб подбати  про своє здоров’я. Любіть  своє серце і будьте здорові!


Поділитись: